23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

  • 22-04-2020

  Sevgili Ata’lılar,

  Hem insanlık hem de ulus olarak çok zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde okulda birlikte olamamamızın üzüntüsü içindeyim. Yüz yüze olamasa da iletişim kanallarıyla sürekli siz öğrencilerimle beraber olmaya, sizleri yakından takip etmeye çalışıyorum. Dileğim, en kısa sürede bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatıp eskiden olduğu gibi tekrar hep birlikte okulda buluşabilmek.

  Bugün, ulusumuz için çok önemli bir gün. Demokrasinin temelini oluşturan, egemenliği kayıtsız şartsız millete veren ve bu hakkın temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, “Artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir” diyerek yasama yetkisini halka armağan etmiştir. Onur duymakla birlikte bunun aynı zamanda hepimize büyük bir sorumluluk getirdiğinin de bilincindeyiz. 

  Bugün aynı zamanda, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilelebet yaşatma ve devam ettirme mirasını, çocuklara armağan ettiği gündür. Kısaca bugün barışın, kardeşliğin ve huzurun günüdür. 

  Tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Türk milletinin geleceği bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen azmi ile büyük ve parlak olacaktır”. 

  Türk çocukları da kendilerine düşen görevi hakkıyla yerine getirerek her yıl bu mutlu günlerini, tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta, tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Bu sene de benzer şekilde hepinizi ulusumuz için çok değerli olan bu günü evlerimizden aynı coşkuyla kutlamaya davet ediyorum.  

  Bu duygularla, bize bu güzel vatanı bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kurtuluş savaşının tüm isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın 100. yılını kutluyorum. 


  Sevgilerimle,


    Özel Ata Eğitim Kurumları

  İlkokulu - Ortaokulu Müdürü

       Yüksel ALTUNDEMİR