Sisteme Nasıl Girilir?

Öğrencilerimizin online eğitim sürecine etkin katılımını sağlamak için sorumlu oldukları her ders için sanal sınıflar oluşturulmuştur. Öğrencimiz kendisine okulumuz bilgi işlem birimi tarafından atanan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapacaktır. Derslerini takip edeceği tüm sanal sınıflara önceden yerleştirilmiş olup bu sayede öğretmeni ile etkin iletişim, etkinlik ve ödevlerinin kolay takibi ve geri dönüşünün sağlanması, canlı derslerin kolay takibi ve katılımı olanaklarına sahip olacaktır.


ATA EĞİTİM KURUMLARI ONLİNE EĞİTİM PLATFORMUNA ERİŞİM

Online eğitim sürecinde Google G Suite for Education altyapısı altında Google Classroom ile öğrencilerimiz eğitim sürecini takip edecektir. Sisteme giriş yapmak için tarayıcınızdan ‘’Google Classroom’’ ibaresini aratabilir, veya android ve Ios işletim sistemli telefon ve tabletlere Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz. Size okulumuz tarafından iletilen kullanıcı adını ve şifreyi girerek sanal sınıflarınıza ulaşabilirsiniz.

  •    - Tarayıcınızdan ‘’Google Classroom’’ kelimesini arattığınızda çıkan sonuçlara giriş yapabilirsiniz.

  •    - İnternet tarayıcı ekranınızda sağ üstte bulunan Google Uygulamaları sekmesinden de Classroom uygulamasına erişebilirsiniz.


  •    - Giriş yapmak için okulumuz tarafından size verilen kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. İlk girişinizde sistem sizden yeni bir şifre belirlemenizi isteyecektir. En az 8 karakterden oluşan, içerisinde harf, sayı ve sembol içeren şifre belirlemeniz gereklidir. ( Örnek: atakoleji1958+)

  •    - Sisteme giriş yaptığınızda ders göreceğiniz sanal sınıflarınızın önceden sizin için hazırlandığını göreceksiniz
  •    - Sınıf İsminin üzerine tıklayarak ders akışını takip etmeye başlayabilirsiniz.