Öneriler

ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN ÖNERİLER

-Video konferans çevrim içi (online) ders oturumlarınızı okul e-posta hesabınızı kullanarak başlatın ve yürütün.

-Okul tarafından kurumsal olarak belirlenmiş olan Google Meet platformunu kullanmanız güvenlik, takip, analiz ve kullanım konusunda hızlı destek alabilmeniz için önemlidir.

-Öğrencilerinizin gereken teknik hazırlıkları ve kontrolleri yapabilmesi için önceden bilgilendirme yapın.


ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖNERİLER

-Video konferans çevrim içi (online) ders oturumlarınıza okul e-posta hesabınızı kullanarak giriş yapın.

-Ders saatlerinizi düzenli olarak takip edin, ders başlama saatinden en az 5 dakika önce teknik hazırlıklarınızı tamamlayıp sisteme giriş yapın.

-İlgili derse ait materyalleriniz ve cihazınız çalışma masanızın üzerinde olacak şekilde hazırlığınızı yapın.

-Ders sırasında, sohbet (chat) alanını öğretmen yönergesi doğrultusunda ve ders ile ilgili olacak şekilde kullanın.

-Ders sırasında, sorunuz varsa sohbet (chat) alanını kullanın ve öğretmeninizin söz vermesini bekleyin.

-Ders sırasında, konuya odaklanmanızı engelleyecek davranışlardan kaçının (telefon kullanımı gibi).

-Ders sırasında da sınıfta olduğu gibi öğrenmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.


VELİLERİMİZ İÇİN ÖNERİLER

Aşağıdaki öneriler velilerimizin uzaktan öğrenme sürecinde karşılaşabileceği sorunlara çözüm üretme konusunda yardımcı olabilmek adına verilmiştir.

İletişim kanallarını takip edin; Okulun uzaktan eğitim süreçleri hakkında göndereceği duyuruları ve bilgilendirmeleri yakından takip edin. Gerekli durumlarda okul idaresi, ders öğretmeni ve rehber öğretmenleri ile iletişime geçmekte tereddüt etmeyin.

Çocuğunuzun öğretmenleri ile olan iletişimini takip edin; Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin öğrencileri ile olan iletişimleri çeşitli platformlar üzerinden devam edecektir. Bu iletişimin ayrıntılarını çocuğunuzun yaş ve becerilerine bağlı olarak takip edin.

Teknoloji desteğini sağlayın; Uzaktan eğitim sürecinde internet tabanlı platformlar sıklıkla kullanılacağından internet erişiminizin ve çocuğunuzun kullanabileceği bilgisayarın / tabletin çalışır durumda olmasını sağlayın.

Uygun çalışma ortamını sağlayın; Çocuğunuzun çalışabileceği fiziksel ortamı sağladığınızdan emin olun. Çocuğunuzun konsantrasyon süresi, verimli çalışma yöntemleri ve kalıcı öğrenme teknikleri dikkate alındığında çalışma ortamının dikkat dağıtıcı kişi ve nesnelerden arındırılmış ve düzenli olması önemlidir.

Sabırlı olun; Uzaktan eğitim sürecinde sürecin bir parçası olarak bizimle iletişimde kalmanızı bekliyor ve her zaman olduğu gibi desteğinizi ve geri bildirimlerinizi önemsiyoruz.